Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2011 roku o godzinie 1200 w Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie odbyła się uroczystość upamiętniająca 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Mottem akademii była słowa Stefana Żeromskiego :

Ojczyzna - to samo życie.

Jak krew bije w tętnach,

jak serce w piersiach uderza,

jak myśl w mózgu przepływa -

tak w nas żyje ojczyzna.

Podczas uroczystości społeczność szkolna wysłuchała pierwotnego tekstu Konstytucji 3 Maja.

Następnie recytowano wiersze, Tadeusza Różewicza, Czesława Miłosza, Franciszka Karpińskiego, mające ścisły związek z ojczyzną, patriotyzmem.

Przypomniano fakt wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz że nie wszyscy ludzie na świecie mogą korzystać z takich przywilejów, jakie daje im konstytucja, demokracja,  a przykładem tego był  film dokumentalny .

Akcentem kończącym uroczystość był utwór pt. ,,Powrócisz tu” w wykonaniu Karoliny Trocha i chóru szkolnego (na zdjęciu poniżej).

Akademia przebiegała w uroczystym nastroju z zachowanie najważniejszych elementów, które pojawiają się w takich chwilach, tj.: hymnu państwowego, hymnu szkolnego oraz sztandaru szkolnego.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor  mgr Nina Lipert  podziękowała uczennicom biorącym udział w części artystycznej oraz ich opiekunom.

Apel został przygotowany przez  uczniów klasy 1a , 1c, 1d  pod kierunkiem: pani mgr Urszuli Wysockiej, pani mgr Urszuli Maciejewskiej oraz pana  mgr Wiesława Kuliga.

O oprawę muzyczną zadbała pani mgr Ewa Witaszczyk, a o efekty wizualne pan mgr Michał Krawiec.

Autor: mgr Urszula Maciejewska