Małe nakrętki= duża pomoc

Na początku roku szkolnego aktywnie włączyliśmy się w akcję „ Nakrętka”, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek od różnych produktów spożywczych, chemicznych itp. Zbiory przekazywane są na cele charytatywne.

W miesiącu grudniu dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole zwróciła się z prośbą
o włączenie się w akcję zboru nakrętek z przeznaczeniem na zakup przenośnego aparatu tlenowego dla 12 letniego Piotra cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną.

Wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele systematycznie zbierali nakrętki, angażując niejednokrotnie całe rodziny. Trud się opłacał. Wspólnymi siłami udało się zebrać pokaźną ilość nakrętek i tym samym przyczynić się do pomocy choremu chłopcu, by choć na chwilę mógł opuścić mury swojego domu i cieszyć się słońcem.

.

W imieniu grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję.

mgr Małgorzata Suchanek