Jak obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia w tym roku?

Obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia zainicjowano w Ameryce w 1974r.- dziennikarz Lynn Smith zaapelował do czytelników swojej gazety, by nie palili przez 1 dzień w roku. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach, m.in. w Polsce.

Od 1991 r. Światowy Dzień Rzucania Palenia organizowany jest co roku w trzeci czwartek listopada.

W naszej społeczności szkolnej dzień ten staje się okazją do nasilenia działań prozdrowotnych. W tym roku ideą akcji było dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców. W związku z tym 13 listopada odbyła się prelekcja dla rodziców na temat szkodliwości nikotyny, którą wygłosiła Pani Dyrektor Anna Jońska – Choinka. A już tego dnia tj. 15.11.2012 r. grupa uczniów  gimnazjum przeszła ulicami Władysławowa w marszu antynikotynowym, wręczając napotkanym mieszkańcom ulotki i balony z hasłem „ Rzuć palenie”. Ponadto społeczność szkolna miała okazję wysłuchać audycji przez radiowęzeł, w której uczennice kl.1a mówiły o szkodliwym wpływie substancji zawartych w dymie tytoniowym i skutkach palenia papierosów.

Autor: Małgorzata Suchanek