Profilaktyczna wywiadówka

Ostatnie spotkanie z rodzicami, które odbyło się w dniu 13 listopada 2012 r. w związku z towarzyszącymi obchodami Światowego Dnia Rzucania Palenia przybrało charakter wywiadówki profilaktycznej. Przybyłych licznie rodziców powitała Pani Dyrektor Anna Jońska-Choinka, która wygłosiła krótką prelekcję na temat szkodliwości palenia tytoniu. Informując tym samym zgromadzonych rodziców o substancjach chemicznych zawartych w dymie tytoniowym i ich szkodliwym wpływie na organizm zarówno aktywnych, jak i biernych palaczy.

Dzięki współpracy z Fundacją „Promocji Zdrowia”, każdy rodzic otrzymał ulotkę zawierającą informacje na temat zdrowotnych następstw palenia tytoniu, które wręczały uczennice klasy 1a.

Dalsza część spotkania kontynuowana była w poszczególnych klasach, gdzie rodzice od wychowawców mogli uzyskać informację o wynikach w nauce swoich dzieci i bieżących sprawach szkolnych.

Dla rodziców uczniów klas trzecich zorganizowano jeszcze spotkanie z Dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku- Panem mgr inż. Mariuszem Seńko, który przybliżył ofertę edukacyjną placówki na przyszły rok szkolny.

Autor: Małgorzata Suchanek