III Powiatowa Konferencja

Szkół Promujących Zdrowie

W Szkole Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku w dniu 09.04.2014r. odbyła się konferencja zdrowia pod hasłem „Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł”

Nie zabrakło na tej konferencji przedstawicielek naszego gimnazjum w osobach: pani wicedyrektor Urszuli Maciejewskiej, koordynatora promocji zdrowia Agnieszki Majda oraz  liderek zdrowia - Marty Wojdak, Justyny Urzędowskiej i Dominiki Kranc. Wybrałyśmy się tam na zaproszenie organizatorów jako szkoła posiadająca Certyfikat Wielkopolskiej Sieci Szkól Promujących Zdrowie.

Na początku wszyscy uczestnicy konferencji wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez dr Andrzeja Kręgla, dotyczącej zagrożeń, jakie niesie z sobą zjawisko otyłości dzieci, a także obejrzeli przedstawienie „Hamburger i spółka przed sądem” oraz wzięli udział w zajęciach aerobiku. Następnie liderzy zdrowia  brali udział w następujących zadaniach: pokonywanie ścieżki zdrowia, zadaniach umysłowych i przygotowaniu zdrowej przekąski. Zadania te nie miały charakteru konkursu, służyły wspólnej zabawie oraz nabyciu nowych umiejętności i nawyków w trosce o zdrowie. W tym samym czasie koordynatorzy promocji zdrowia z poszczególnych szkół oraz zaproszeni goście wzięli udział w debacie na temat roli szkoły w profilaktyce otyłości u dzieci w wieku szkolnym, w czasie której obejrzeli film pt. „Gorzka prawda o cukrze”.

Podczas konferencji można było skosztować smacznych i zdrowych potraw.

Konferencja zakończona została wspólnym biegiem w ramach programu radiowej Trójki „Biegam bo Lubię”.

Autor:: mgr Agnieszka Majda