5 czerwca:

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest w ponad 100 krajach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi ludzi na korzyści płynące z ochrony środowiska w codziennym życiu. Ta data przypomina o ważności przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan. Każdy z nas zobowiązany jest do refleksji jak bardzo jego celowe i przypadkowe działania mają wpływ na pogarszanie się stanu przyrody. Dodatkowo martwi fakt, iż nie zdajemy sobie sprawy z tego, że w ten sposób zagrażamy również samym sobie, jako integralnej części środowiska naturalnego.

W naszej szkole młodzież w tym dniu, po obejrzeniu prezentacji przygotowanej przez panią Teresę Kozłowską na temat Ziemi i ochrony środowiska oraz prezentacji przygotowanej przez Adama Sosińskiego ucznia klasy 2a Chrońmy naszą Planetę ,udała się na happening ulicami Władysławowa, uświadamiając mieszkańcom, iż możemy w prosty sposób przyczynić się do ochrony naszego środowiska przez:

·         wstępną segregację odpadów domowych,

·         wybieranie opakowań wielokrotnego użytku,

·         unikanie produktów w puszkach, opakowaniach foliowych i plastikowych,

·         ograniczenie zakupów jednorazowego użytku: tacek, talerzy, sztućców,

·         używanie toreb ekologicznych,

·         upowszechnianie rolnictwa ekologicznego.

Odwiedziliśmy również włodarzy naszej gminy. Na ręce sekretarza gminy; pana Tomasza Rajczyka; przekazaliśmy wójtowi gminy oraz wszystkim radnym torby ekologiczne, by uchwały podejmowane przez nich miały zawsze charakter ekologiczny.

Młodzież bawiła się znakomicie, a oto galeria zdjęć:

Opracowanie: mgr Małgorzata Grzymska