,,Odkrywamy czystą Polskę”

Po raz 20 w naszym Gimnazjum w dniu 20.09.2013 rozpoczęła się Akcja Sprzątanie Świata pod hasłem ,,Odkrywamy czystą Polskę”. Koordynatorem akcji jest p Teresa Kozłowska

Wychodząc w teren chcieliśmy propagować ,,nieśmiecenie”

Klasa 2d wraz opiekunami: p. Teresą Kozłowska i p. Magdaleną Wysocką sprzątała teren od wiaduktu

w kierunku Smoliny, aż do starego wysypiska śmieci, na brak śmieci nie narzekaliśmy .

Klasa 2c wraz p. Wiesławem Kuligiem sprzątała ,,Niemiecką górkę”.

Akcja Sprzątanie Świata to także inicjowanie działań, które będą odbywać się do 30 września dzięki, którym ma zmniejszyć się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Przeprowadzony zostanie konkurs plastyczny i fotograficzny.

Na godzinach wychowawczych uczniowie zapoznają się z prezentacją ,,Akademia odpadów”.

Na zajęciach z informatyki uczniowie pod czujnym okiem p. Marii Zając spróbują uwiecznić naszą akcję na płycie.

Opracowanie: mgr Teresa Kozłowska