Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę” zakończony

W dniu 3 lutego 2014 r. Komisja Konkursowa dokonała oceny prac uczestników I etapu trzeciej edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”.

Konkurs zorganizowany został w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” realizowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z Polską Federacją Producentów Żywności Związkiem Pracodawców.

Głównym celem konkursu jest kształtowanie zdrowych postaw i nawyków, jak również zwiększenie świadomości konsumenckiej np. poprzez zdobycie wiedzy na temat praw konsumenta oraz umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych.

Do etapu szkolnego przystąpiło aż 20 uczniów zainteresowanych pogłębianiem wiedzy o zdrowym stylu życia.

Do drugiego, powiatowego etapu Konkursu zakwalifikowanych zostało 124 uczniów (spośród 1848 uczniów, którzy przystąpili do etapu szkolnego). Wśród nich znalazła się uczennica naszego gimnazjum-  Laura Kurczoba z kl. 2b.

W dniu 05.06.2014 r. w Kinie „Tur” w Turku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Trzymaj Formę”. Nie mogło nas tam zabraknąć.

Opracowanie: mgr Małgorzata Suchanek