TYDZIEŃ ZDROWIA W NASZYM GIMNAZJUM

W dniach 9–13.06.2014r.  w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Zdrowia.

Celem podjętych działań było:

• zwiększenie wiedzy dotyczącej prawidłowych nawyków żywieniowych i  aktywności fizycznej,

• kształtowanie prozdrowotnych nawyków  wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad zdrowego stylu życia i troski o własne zdrowie w każdym wieku,

• dostarczenie wiedzy i umiejętności korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów spożywczych.

W ramach tego tygodnia  zaproszeni  goście wygłosili prelekcje  na temat negatywnych  następstw palenia tytoniu (  p. A. Rajczyka - dyrektora PSSe w Turku) oraz  higieny jamy ustnej przez( p. H. Kowalczyk z  Ośrodka Zdrowia we Władysławowie).

Przygotowano  także  gazetkę i wystawę „Etykieta– źródło informacji „o produkcie, za którą  odpowiedzialna była  p. T. Kozłowska.

W ramach lekcji wychowania fizycznego  odbywały się zajęcia aerobiku pod hasłem „Ruch to zdrowie”.

W klasach  pierwszych p. Ewa Witaszczyk przeprowadziła  instruktaż i zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy.

Przez  cały  tydzień  każda klasa wraz z wychowawca spożywała wspólnie II śniadanie w stołówce szkolnej. Zespół promocji zdrowia- przy wsparciu Rady Rodziców-  zapewniał zdrowe owocowe przekąski i wodę z cytryną i miętą. Natomiast każdy uczeń przygotowywał w domu zdrową kanapkę a informacji o tym,  jak ją przygotować mógł zaczerpnąć  ze szkolnej gazetki, gdzie przygotowano propozycje skomponowania zdrowego II śniadania.

Na koniec tygodnia- w piątek-  odbył się   Dzień Zdrowej Rodziny  pod hasłem „Razem możemy więcej”. Uczniowie wraz z rodzicami mogli brać udział w konkurencjach sportowo– zdrowotnych i  delektować się  zdrowym  poczęstunkiem, oferowanym  przez firmę „Kupiec”.

Koordynatorami Tygodnia Zdrowia były: A. Majda i M. Suchanek.

Autor: mgr Agnieszka Majda