Jak uczyć praktycznie we współczesnej szkole?

W dniu 20 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyła się konferencja dla nauczycieli uczących zajęć technicznych z powiatu tureckiego.

Na pytanie „Jak uczyć praktycznie we współczesnej szkole?” odpowiadał pan Witold Jakubek nauczyciel z pasją, autor jedynej w Polsce oferty, która przywraca nauczanie praktyczne na zajęciach technicznych bez udziału środków własnych szkół.  Przedstawił programy autorskie oraz inne opracowania metodyczne do nauczania praktycznego w oparciu o projekty edukacyjne.  Omówił projekty edukacyjne o charakterze wytwórczym przeznaczone do realizacji na zajęciach technicznych na poziomie szkoły podstawowej i gimnazjum.  Po prelekcji nawiązała się dyskusja i wymiana doświadczeń na temat nauczania zajęć technicznych w szkołach powiatu tureckiego.

Konferencja została zorganizowana przez panią  Beatę Modrzejewską nauczyciela zajęć technicznych.

Redakcja: mgr Beata Modrzejewska