„Ale zima z Mikołajem jest pachnącym, ciepłym majem”

19 grudnia odwiedzili naszą szkołę niezwykli goście- najmłodsze pociechy naszych pracowników. W niecodzienny, baśniowy i świąteczny nastrój wprowadziło nas przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”  według  baśni H. Ch. Andersena. Na scenie zamiast aktorów pojawiły się kukiełki, które wspaniale ożywili uczniowie z klasy 1a: Ola Grabarczyk, Dagmara Borowiak, Marcin Maciaszek, Kuba Krawczyk oraz Wiktor Bukowski. Przygotowaniem lalek oraz scenografii zajęła się p. Mirosława Szrama ze swoimi podopiecznymi z koła zainteresowań.  Nastrojowe pastorałki natomiast wykonały: Nikola  Wojdak, Marta Kałuża i Kasia Zając.

Po krótkim spektaklu dzieci i ich rodzice zajęli się wykonywaniem ozdób i przystrajaniem choinki. W międzyczasie był też słodki poczęstunek oraz liczne atrakcje, które sprawiły, że nasze maluchy czuły się w szkole naprawdę dobrze.

Oczywiście punktem kulminacyjnym spotkania były odwiedziny Mikołaja, który przyniósł ze sobą wielki wór pełen słodkich prezentów. Dzieci powitały gościa entuzjastycznie i zaskoczyły go tym, jak śmiało, odważnie i rezolutnie wykonały wszystkie wyznaczone im zadania.

Nad tym, by nasi mili goście dobrze się u nas czuli i bawili czuwały dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego: Ada Szczepańska, Marta Kałuża, Iza Drążkowska, Iga Chudzik, Klaudia Światowska   i  Kasia Zając.

Redakcja: mgr Ewa Nowak