Święto Chleba

Już po raz trzeci przystąpiliśmy do udziału w ogólnopolskiej edycji „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014". Pomysłodawcą kampanii jest Fundacja Dobre Życie z Warszawy.

Uczniowie zapoznani zostali ze zdrowotnymi właściwościami chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami a także jak ważne jest właściwe odżywianie, szczególnie w okresie wzrostu i dojrzewania.

W ramach akcji przygotowano gazetkę szkolną, pokaz wykonania ciasta chlebowego, degustację podczas, której wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły mogli przekonać się o tym, że chleb pieczony „domowymi” sposobami pozbawiony spulchniaczy, konserwantów i kolorowych barwników jest o wiele zdrowszy od kupowanego przez nas w sklepach. Przy poczęstunku rozdawane zostały również przepisy chleba na zakwasie.

Dziękujemy p. M. Kulig za przeprowadzenie pokazu i wypiek smacznego chleba oraz p. M. Kulig i A. Początek za przygotowanie domowych dżemów i powideł.

Koordynatorami akcji były: A. Majda, M. Kulig

Red. Agnieszka Majda