POWIATOWY KONKURS  RECYTATORSKI POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ WE WŁADYSŁAWOWIE 08.05.2015 r.

W tym roku już po raz dwunasty Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie stało się na chwilę centrum poezji obcojęzycznej, do którego licznie przybyli uczniowie z gimnazjów powiatu tureckiego wraz z opiekunami, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Jak co roku organizatorami tego konkursu są nauczyciele języków obcych władysławowskiego gimnazjum :  Izabela Ujazdowska,  Aneta Kaźmierczak, Anna Darul, Roksana Kulig oraz Aleksandra Lubik, oraz Urząd Gminy we Władysławowie. Idee i cele, jakie przyświecają organizacji tego konkursu, to popularyzacja poezji obcojęzycznej, propagowanie pięknego, żywego słowa, zachęcenie uczniów do systematycznej pracy nad językiem obcym, wyłonienie talentów językowych i oczywiście nagradzanie wysiłków uczniów i nauczycieli. Uczniowie recytowali wiersze w języku angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Oceniani byli pod kontem wymowy, intonacji i ogólnego wrażenia artystycznego. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności recytatorskich i językowych. Jury w składzie: Krzysztof Pilarczyk, Dorota Walczak, Monika Sobieraj,  Jolanta Małolepsza, Halina Olek oraz Renata Derdzińska, przyznało następujące nagrody:

z języka francuskiego:

I– Karolina Skonieczna z Gimnazjum  im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie

wyróżnienie-  Marta Kałuża z Gimnazjum  im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie

z języka niemieckiego:

Marta Gomułka z Gimnazjum nr 2 w Turku

II–

Aleksandra Kulik z Gimnazjum nr 1 w Turku

III–

Wiktoria Antczak z Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie

wyróżnienie – Nikola Arent z Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie

z języka angielskiego:

Kamila Ścisły  z Gimnazjum w Tuliszkowie

II–

Aleksander Wilkanowski  z Gimnazjum nr 1 w Turku

III–

Marta Nowak z Gimnazjum w Słodkowie

wyróżnienie – Paweł Sawed w Gimnazjum nr 2 w Turku

z języka rosyjskiego:

Aleksandra Kowalczyk z Gimnazjum w Słodkowie

wyróżnienie: Natalia Zielińska z Gimnazjum w Słodkowie

Nagrody wręczyli: Pan Krzysztof Pilarczyk- przewodniczący jury, Pani Anna Jońska- Choinka- dyrektor Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie oraz Pani Alicja Olek- dyrektor  Gminnego  Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Oświaty  przy Urzędzie Gminy we Władysławowie.

Organizatorzy konkursu pragną serdecznie podziękować za wsparcie finansowe:

• Wójtowi Gminy Władysławów Panu Krzysztofowi Zającowi,

• Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy U. G.  we Władysławowie,

• Radzie Rodziców przy Gimnazjum we Władysławowie,

• Pani Alinie Bartosik- Wilińskiej