Koncert

Dixieland jest to styl w muzyce jazzowej, określany czasem jako Hot jazz, Early jazz (wczesny jazz) czy styl nowoorleański. Powstał w Nowym Orleanie na początku XX w., skąd został przeniesiony do Chicago i Nowego Jorku przez zespoły nowoorleańskie w drugiej dekadzie XX w.

Takiego rodzaju muzyki mieliśmy ostatnio okazję posłuchać, ponieważ odwiedził nas zespół " Srebrna Tarka" . Oprócz słuchania wspaniałej muzyki, uczniowie, którzy bardzo licznie zasiedli na widowni, mogli poznać budowę oraz sposób wydobycia dźwięku z instrumentów dętych a także zapoznać się z historią powstania muzyki dixielandowej. Były też konkursy i nagrody, czyli po prostu dobra zabawa.

To już kolejny koncert, który odbył się w naszej szkole. I tak jak poprzednie został bardzo dobrze przyjęty  przez dzieci ze szkoły podstawowej oraz  młodzież gimnazjalną, co osobiście bardzo mnie cieszy.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu koncertu i już dziś zapraszam na kolejne.

Redakcja: Ewa Witaszczyk